انواع خطوط ریلی محصولات کدامند و در چه صنایعی کاربرد دارند؟

خطوط ریلی محصولات

دستگاه ها و خطوط ریلی محصولات در صنایع مختلفی کاربرد دارند. از جمله صنایع مهمی که نقش بسزایی در کاربرد انواع خطوط ریلی در خطوط تولید و بسته بندی دارند ، صنایع غذایی و صنایع دارویی هستند . این دستگاه ها و خطوط ریلی باعث بالا رفتن سرعت و دقت کار در خط تولید می شوند ، همچنین در رعایت بهداشت در تمامی مراحل بسته بندی حائز اهمیت می باشند.

انواع خطوط ریلی محصولات

  • دستگاه ریلی ولومی ایستاده ، به همراه تاریخ زن
  • دستگاه دوخت ریلی ولومی افقی
  • دستگاه دوخت ریلی ولومی عمودی
  • دیتگاه دوخت ریلی رو میزی
  • دیتگاه ریلی صنعتی
  • دستگاه دوخت ریلی با تزریق گاز
  • دستگاه دوخت پرس ریلی
  • دستگاه ریلی دمنده
  • دستگاه ریلی مکنده
  • دستگاه ریلی با پایه

آشنایی با انواع دستگاه ها و خطوط ریلی محصولات

این دستگاه ها می توانند ، رویه های متفاوتی با جنس های پلاستیکی ، آلومینیوم نازک ، نایلون و سلفن را دوخت نمایند و با توجه به این که جنس متفاوتی را بسته بندی می کنند دسته بندی شده اند . هر کدام کار بری خاص به خود را دارند ، مصرف انرژی این دستگاه ها نیز با هم متفاوت هستند . دستگاه های دوخت ریلی بیشترین کاربرد را در صنایع بسته بندی دارند . آن ها کم هزینه و مقرون به صرفه هستند . سرعت بالا در این دستگاه ها قابل اهمیت است و همچنین قابلیت تنظیم حرارت و درجه حرارت دوخت نسبت به وزن و نوع جنس مصرفی را دارا هستند .

دستگاه دوخت ریلی ولومی افقی

این دستگاه قابلیت بسته بندی با فویل آلومینیوم ، تلفون ، متالایز ، ترسبافون ، OPP ، CPP ، PE را دارد . این دستگاه از تجهیزات ضروری در صنایع بسته بندی ریلی می باشد . و جهت بسته بندی خشک بار ، قطعات ، سبزی جات ، ادویه جات ، میوه ی خشک ، ترشیجات ، لواشک ، ظروف یک بار مصرف و … استفاده می شود . دستگاه دوخت ریلی افقی تحولی بزرگ در صنعت محسوب می شود . به دلیل سرعت بالایی که دارد جایگاه خاصی در میان شرکت ها و کارخانه جات پیدا کرده است . این دستگاه قابلیت تنظیم دما ، امکان دوخت انواع پلاستیک با ضخامت های متنوع را دارد .

انواع خطوط ریلی محصولات - دستگاه دوخت ریلی ولومی افقی

دستگاه دوخت ریلی ولومی عمودی

از این دستگاه برای بسته بندی وایعات در کیسه یا محصولاتی که دارای مایع هستند ( مانند : خیار شور و …  ) استفاده می شود . این دستگاه برای بسته بندی انواع مواد غذایی ، بهداشتی ، ترشیجات و مایعات کاربرد دارد .

دستگاه دوخت ریلی با پایه

این دستگاه دوخت ریلی با پایه های متفاوت ( 980 _ 770 _ 1010 _ 810 ) وجود دارد . قابلیت دوخت ترسبافون ، فویل آلومینیوم ، سلفون و متالایز را دارد . در بسته بندی انواع مواد غدایی ، بهداشتی ، شیمیایی و صنعتی از انواع این دستگاه استفاده می شود .

دستگاه دوخت ریلی صنعتی

به منظور بسته بندی محصولات با وزن بالای بیست کیلو گرم در کارخانه جات و واحد های تولیدی با حجم بالا از این نوع دستگاه استفاده می شود که برای بسته بندی مواد شیمیایی و کود های شیمیایی کار برد دارد .

دستگاه دوخت ریلی با تزریق گاز

برای بسته بندی محصولات غذایی و به منظور جلو گیری از فاسد شدن مواد غذایی استفاده می شود . در هنگام عملیات دوخت ، گاز هم زمان وارد کیسه شده و محصول در نهایت بسته بندی می شود . دستگاه دوخت ریلی با تزریق گاز یکی از پیشرفته ترین و پر کاربرد ترین دستگاه دوخت ریلی می باشند و مناسب برای بسته بندی مواد غذایی و مواد دارویی است . از انواع این دستگاه برای مصارف پزشکی و بهداشتی و پاکت های استریلیزاسیون با گاز اتیلن استفاده می شود .

انواع خطوط ریلی محصولات - دستگاه دوخت ریلی با تزریق گاز

دستگاه دوخت ریلی دمنده

از دستگاه دوخت ریلی دمنده برای محصولات و موادی که ترد و شکننده هستند ، استفاده می شود . داخل کیسه توسط پمپ مربوط روی دستگاه حاوی هوا شده و مانند ضربه گیر برای محصول عمل می کند . ( مانند : چیپس ، پفک و … )

دستگاه دوخت ریلی مکنده

از ذستگاه دوخت ریلی مکنده برای محصولاتی استفاده می شود ، که باید تا حد امکان هوای داخل کیسه در حین عملیات دوخت خالی شود . این امر باعث عدم فساد پذیری در محصول و کم حجم شدن آن می شود ؛ و همچنین طول عمر مواد افزایش می یابد . از این دستگاه برای محصولاتی که قرار است بعد از مرحله ی بسته بندی فریز شوند نیز استفاده می شوند . ( مانند : سوسیس و کالباس های بسته بندی و … )

دستگاه دوخت ریلی رو میزی

به این دستگاه ، دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی هم می گویند . اصطلاح رو میزی به دلیل داشتن ابعاد کوچک برای کار دوخت پلاستیک یا فویل آلومینیوم برای بسته بندی به کار برده می شود . عمر این دستگاه بسیار بالا است و با سرعت 16 متر بر ثانیه ، عملیات دوخت پلاستیک توسط ریل را انجام می دهد . این دستگاه در دو مدل ساده و تاریخ زن موجود است . در هنگام خرید این دستگاه باید دقت داشته باشید ، اگر به هک شدن تاریخ و قیمت و کد بر روی محصول خود نیاز دارید ، حتما باید نوع تاریخ زن دستگاه را خریداری کنید ، چون دستگاه ساده ی آن قابلیت اضافه شدن تاریخ زن را ندارد .

دسستگاه دوخت پرس ریلی

عملکرد دستگاه پرس ریلی به صورت پرس کردن پلاستیک توسط دو سطح با حرارت انجام می شود . از این دستگاه پرس ریلی برای دوختن کیسه های بسته بندی پلاستیکی در صنایع مختلف غذایی ، بهداشتی و دارویی استفاده می شود .

دستگاه ولومی ایستاده ، به همراه تاریخ زن

این دستگاه دوخت با قابلیت درب دوزی بسته های کالا در کیسه های پلاستیکی از جنس سلفون ، PE ، AL و … به صورت ایستاده و چاپ تاریخ در محل دوخت در دو سطر و هر سطر بیست کارکتر فارسی و لاتین را دارا است . وجود تاریخ زن در این دستگاه سبب شده تا نیاز تولید کننده به دستگاه دیگری برای درج اطلاعات محصول ( تاریخ ، قیمت ، کد) را به صورت کامل بر طرف نماید و در هزینه ها صرفه جویی شود .

کلام آخر

تمامی محصولات گفته شده درخط تولید مواد غذایی ، بهداشتی ، شیمیایی و … در شرکت پایدار صنعت نوین با بهترین قطعات و بالا ترین کیفیت برای کار آفرین ها و تولیدی هی بزرگ و کوچک ساخته می شود . این شرکت با سابقه ی درخشان در ساخت و توزیع دستگاه های صنعتی با بهترین مهندسان و مشاوران ، آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *