دستگاه های پر کن مایعات رقیق

دستگاه های پر کن مایعات رقیق، از آنجایی که یکی از مهم ترین نیازهای خطوط تولید در هنگام بسته بندی ریختن مایعات در ظروف و بطری های مورد نظر است، بنابراین با استفاده از دستگاه های پر کن مایعات رقیق و غلیظ، می توان این فرآیند را با دقت و سرعت بالا به صورت ساده و موثر و بدون دردسر انجام داد. به همین دلیل است که امروزه استفاده از دستگاه های پر کن مایعات رقیق و غلیظ، باعث افزایش دقت بسته بندی و همچنین افزایش بهره وری خطوط تولید شده است.

به طور کلی، انواع مختلفی از دستگاه های پرکن مایعات وجود دارد که برای انجام وظایف خاص در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می شوند. برخی از صنایعی که از ماشین های پرکن استفاده می کنند شامل صنایع غذایی، دارویی، آشامیدنی و شیمیایی و بسیاری دیگر هستند و انتخاب دستگاه های پرکن مایعات به عوامل متعددی مانند ویسکوزیته، سازگاری شیمیایی، اندازه و شکل محصول و ملاحظات محیطی بستگی دارد.

در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با دستگاه های پر کن مایعات رقیق کسب کنید.

پرکن صنعتی مایعات رقیق

امروزه، پیشرفت های سریع فناوری و نفوذ ماشین آلات خودکار در صنایع مختلف با حداقل مداخله انسانی و مقررات سختگیرانه دولت برای ایمنی خطوط تولید، باعث رشد بازار ماشین های پرکن مایعات شده است. همچنین از آنجایی که تغییر سبک زندگی، راحتی مصرف و افزایش آگاهی بهداشتی، تقاضا برای مواد غذایی بسته بندی شده و فرآوری شده را افزایش داده است که به نوبه خود در رشد دستگاه های پرکننده مایعات رقیق و غلیظ نیز بسیار موثر بوده است.

دستگاه پر کن مایعات، به نوع خاصی از دستگاه بسته بندی اطلاق می شود که برای اندازه گیری یک محصول از حجم فله با مقداری از پیش تعریف شده، برای پر کردن یک ظرف مخصوص، مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه، پس از انجام اندازه گیری، محصول را در جعبه، بطری یا هر ظرف دیگری که برای بسته بندی استفاده می شود، پر می کند. به همین دلیل است که دستگاه های پر کن کاربرد گسترده ای در شرکت ها و صنایع دارند و انواع مختلفی از دستگاه های پرکن وجود دارند که برای انجام وظایف خاص در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می شوند.

به عنوان مثال، دستگاه پرکننده ای که برای پر کردن آب بطری استفاده می شود، نمی تواند برای پر کردن کرم های سرد آرایشی استفاده شود. به طور مشابه، یک دستگاه پر کن مایعات که در صنعت داروسازی استفاده می شود ممکن است برای استفاده در صنایع غذایی چندان مناسب نباشد.

به طور کلی، دستگاه های پر کن مایعات رقیق یا غلیظ، در صنایع مختلف از جمله آرایشی و بهداشتی، دارویی و مواد غذایی و آشامیدنی برای پر کردن محصولات مایع در بطری ها و ظروف استفاده می شوند. دستگاه های پر کن مایعات، پر کردن بطری ها و ظروف را آسان و کارآمد می کنند و در عین حال میزان هدر رفت محصولات را نیز کاهش می دهند.

این ماشین ها در انواع مختلف با مکانیزم متفاوت عرضه می شوند و می توانند دستی، نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک باشند. اما با فن آوری پیشرفته، دستگاه های پر کن مایعات رقیق اتوماتیک، قادر به ارائه حداکثر بهره وری هستند و برای مدت طولانی تری، دوام و ماندگاری خواهند داشت. در واقع، دستگاه های پر کن مایعات رقیق یا غلیظ مدرن که در اشکال پیشرفته با کنترل ها و ویژگی های کاربر پسند عرضه می شوند، بهترین دستگاه ها برای بسته بندی مایعات در صنایع در زمان کمتر و با کار کمتر هستند.

مکانسیم دستگاه های پرکن مایعات رقیق

مکانسیم مورد استفاده در دستگاه های پرکن مایعات رقیق چیست؟

معمولا برای ساخت دستگاه های پر کن مایعات رقیق از سیستم ثقلی استفاده می شود تا مایعات رقیقی که دارای ویسکوزیته پایینی هستند را به راحتی درون ظرف های بسته بندی ریخت.

فرآیند کار دستگاه های پر کن مایعات رقیق به این صورت است که مایع رقیق در مخزن تعبیه شده در این دستگاه ها قرار می گیرد و سپس این مایع رقیق از طریق اتصالات و لوله های نازل که برای آن طراحی شده است، به اندازه تعیین شده و مشخص، درون ظروف بسته بندی ریخته می شود تا فرآیند بسته بندی محصولات کامل شود.

 از آنجایی که در طراحی دستگاه های پر کن مایعات رقیق، از مکانیسم ثقلی استفاده می شود، بعد از باز کردن نازل، فشار ثقل مخزن، باعث جاری شدن مایعات به سمت پایین و جایی که ظروف بسته بندی قرار گرفته اند، می شود. در این شرایط، زمان باز بودن نازل تحت کنترل است و می توان با استفاده از آن، حجم مایعی که به داخل ظروف بسته بندی وارد می شود را کنترل کرد و به اندازه دقیق و تعیین شده از مایعات مورد نظر را درون بسته بندی ریخت.

نکته ای که در رابطه با دستگاه های پر کن مایعات رقیق باید بدانید این است که این دستگاه ها به کمک جاذبه و وزن مایعات عملیات پر کردن را انجام می دهند و به همین دلیل جز روش های ارزان قیمت برای پر کردن مایعات محسوب می شوند.

کاربرد دستگاه های پر کن مایعات رقیق

همانطور که از نام آن مشخص است، این دستگاه ها برای پر کردن مایعات رقیقی مانند سرکه، دوغ، آب معدنی، آب میوه، عرقیجات گیاهی، حلال ها (استون، تینر، الکل)، انواع مایعات شیمیایی (ضد یخ، آب اکسیژنه، کودهای مایع، ضد یخ)، انواع شوینده ها (سفیدکننده، جرم‌گیر، شیشه شور و غیره)، عطر و ادکلن و سایر مایعات رقیق استفاده می شود و کمک می کنند تا هم سرعت بسته بندی این محصولات به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند و هم میزان هدر رفتن محصول در طی بسته بندی به حداقل برسد.

قیمت دستگاه پرکن مایعات رقیق

قیمت دستگاه پر کن مایعات رقیق با توجه به سیستمی که برای طراحی آن استفاده شده و قابلیت هایی که برای این منظور دارد، متفاوت است. به طور کلی، قیمت دستگاه پرکن مایعات با توجه به حجم و اندازه دستگاه، اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن آن، آپشن هایی که دستگاه در اختیار کاربر قرار می دهد و همچنین برند تولید کننده دستگاه متغییر است و نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را برای آن عنوان کرد. اما برای اینکه از قیمت دستگاه های پر کن مایعات رقیق مطلع شوید و اطلاعات بیشتری در رابطه با مدل های مختلفی که از این دستگاه وجود دارد، کسب کنید، می توانید با کارشناسان شرکت پایدار صنعت نوین تماس بگیرید و مشاوره خوبی در این زمینه دریافت نمایید.

ادرس سایت مجموعه پایدار صنعت نوین:

  • https://paydarsanaat.com

شماره تلفن مجموعه پایدار صنعت نوین:

  • 02146847283
  • 09126643585
  • 09029098767

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *