مهم ترین و ضروری ترین ماشین آلات صنایع سبک

ماشین آلات صنایع سبک

زمانی که می خواهید برای اولین بار یک صنعت را راه اندازی کنید باید بدانید ماشین آلات ضروری برای شروع این صنعت کدامند و هر کدام چه کابردی دارند. اگر هدف شما شروع یک صنعت سبک مثل صنایع غذایی است این مطلب برای شماست.

در ادامه برای شما ماشین آلات صنایع سبک را نام می بریم و توضیح مختصری از آن ها به شما عزیزان می دهیم .

ماشین آلات کاربردی در صنایع سبک

ردیف کن بطری

این دستگاه جهت ردیف کردن بطری و تحویل آن ها به کانوایر های هوایی با زنجیری به طور تمام اتوماتیک به کار رفته است . از دستگاه ردیف کن بطری در صنایع نوشیدنی ، صنایع دارویی و مواد شوینده استفاده می شود . این دستگاه می تواند بطری ها با شکل های مختلف را ردیف کرده و با سرعت بالا سایز بطری ها را تغییر دهد و آن ها را در سایز های خودشان ردیف کند در صنایع نوشیدنی کاربرد گسترده ای دارد.

ماشین آلات صنایع نوشیدنی - ردیف کن بطری

پر کن خطی مایعات

دستگاه پر کن مایعات مناسب برای پر کردن حجم معینی از مایعات با چگالی متفاوت می باشد . دستگاه پر کن مایعات انواع مختلفی دارد که هر کدام ، کاربرد خاص خود را دارد و اگر دستگاه اشتباهی انتخاب شود ، خط تولید دچار اختلال شده و ضرر های مالی زیادی را متحمل خواهید شد . پس قبل از خرید این دستگاه ها در باره انواع آن مطالعه کامل کنید و از افراد متخصص مشورت بگیرید .

پر کن ثقلی مایعات

دستگاه پر کن مایعات ثقلی مناسب مایعات با چگالی کم و یا رقیق است مایعاتی که با تغییر دما ، تغییر ویسکوزیته نمی دهند . ( مثل : آب ، شربت ، دلستر ، نوشابه ، آب میوه ، سفید کننده ، الکل ، استون ، جرم گیر ، شیشه شور ، بنزین و … ) پر کردن و بسته بندی این نوع از مایعات راحت تر از دیگر مایعات می باشد و پرکن ثقلی مایعات یکی از مهم ترین ماشین آلات این دسته از صنایع می باشد.

ماشین آلات صنایع سبک - پر کن ثقلی مایعات

پر کن سروو موتور

دستگاه پر کن سروو موتور مناسب برای پر کردن حجم معینی از مایعات با چگالی کم یا زیاد است. دستگاه پر کن سروو موتور برای محصولات شوینده، بهداشتی، دارویی و صنایع غذایی و سایر صنایع سبک مناسب می باشد. بسته بندی های انجام شده از نیم لیتر تا سه لیتر برای بطری و در ابعاد بزرگ تر مناسب برای یک لیتر تا پتج لیتر است.

ماشین آلات صنایع سبک - پر کن سروو موتور

تری بلوک مایعات

دستگاه تمام اتوماتیک تری بلوک مایعات از سه قسمت تشکیل شده است ؛ قسمت شست و شوی بطری ها ، قسمت پر کردن بطری و قسمت درب بندی بطری ها . در قسمت شست و شو بطری ها کاملا بهداشتی و به وسیله ی سنسور های تعبیه شده باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز می شوند . سپس در مرحله ی پر کردن ، تواناییه پر کردن مایعات رقیق و غلیظ را دارا می باشد . مرحله ی درب بند دستگاه به مکانیزم اتوماتیک مجهز می باشد. دستگاه تری بلوک مایعات از جمله دستگاه ها و ماشین آلات صنایع سبک مانند صنایع شامل انواع نوشیدنی ها می باشد.

میز ترافیک بسته بندی

میز ترافیک یا میز گردان یکی از تجهیزات بسیار مهم و کاربردی در تولید و بسته بندی محصولات در کارخانه جات می باشد . میز ترافیک معمولا قبل از ماشین آلاتی مانند : دستگاه های پر کن مورد استفاده قرار می گیرد تا بطری ها به صورت منظم وارد دستگاه شوند و به نیروز انسانی نیازی نباشد . از این میز در انتهای فرایند تولید نیز استفاده می شود ، که به آن میز جمع گفته می شود . بدین ترتیب که محصولات بعد از تولید روی سینی میز به منظور جمع آوری قرار می گیرد تا در نهایت وارد مرحله ی بسته بندی شوند .

ماشین آلات صنایع سبک - میز ترافیک بسته بندی

درب بند روتاری

دستگاه درب بند روتاری دارای شش هد درب بندی مخصوص درب های بیست و هشت میلی متری پلاستیکی یا فلزی می باشد . این دستگاه قادر است بطری های با سایز قطر سی و پنج تا صد و ده سانتی متر و ارتفاع صد تا سی صد و ده میلی متر را درب بندی کند . سرعت دستگاه برای بطری های یک  و نیم لیتری شش هزار عدد در ساعت می باشد .

ماشین آلات صنایع سبک - درب بند روتاری

لیبل زن

کلمه ی لیبل به معنای اتیکت و یا برچسب می باشد که به منظور معرفی و مشخصات کالا قیمت و … استفاده می شود . دستگاه لیبل زن دستگاهی است که ، همانند پرینتر عمل کرده و این مشخصات را با استفاده از هد حرارتی موجود بر روی محصول چاپ می کنند . دستگاه لیبل زن استفاده های متنوعی دارد و در بانک ها ، فروشگاه ها ، موسسات تجاری و اداری ، رستوران ها و دارو خانه ها کاربرد گسترده ای دارد.

لیبل زن پشت چسب دار

دستگاه لیبل زن پشت چسب دار در طرح ها و مدل های مختلف تولید شده است و یکی از کاربردی ترین انواع لیبل زن ها می باشد ، که به صورت دو طرفه و یک طرفه نیز موجود می باشد .

لیبل زن OPP

دستگاه لیبل زن OPP  کاملا اتوماتیک بوده و به صورت خطی عمل می کند . لیبل های مورد استفاده به صورت رولی بوده و معمولا از جنس پلاستیک هستند و جهت استفاده بر روی بطری های گرد از جنس پلاستیک ، شیشه ، پلی اتیلن و پت طراحی شده اند . ظرفیت این دستگاه ده هزار بطری در ساعت می باشد و اندازه ی برجسب حد اقل هشت میلی متر و حد اکثر چهارده میلی متر است .

تمامی ماشین آلاتی که برای شما شرح داده شد ، با کیفیتی عالی توسط شرکت پایدار صنعت نوین تولید شده و می توانید از طریق سایت یا حضوری از این شرکت خریداری نمایید. این ماشین آلات در صنایع مختلف قابل استفاده است ، که عمدتا از این ماشین آلات سبک در صنایع و خط تولید های مواد غذایی استفاده می کنند.

تمامی دستگاه های تولید شده در پایدار صنعت نوین برای صنایع سبک طبق بهترین استاندارد ها تولید شده و مورد استفاده قرار میگیرد . این شرکت با سابقه ای 15 ساله در تولید ماشین آلات صنعتی جزو یکی از بهترین برند ها محصوب می شود.

همچنین از جمله سایر صنایعی که از ماشین آلات سبک استفاده می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنایع دارو سازی و پخش دارو
  • صنایع تولید و پخش مواد شوینده
  • صنایع تولید و بسته بندی غذا
  • صنایع تولید و بسته بندی نوشیدنی ها مختلف
  • صنایع تولید و بسته بندی انواع ظروف
  • و …

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *