دستگاه پرکن گلاب

عرق گیاهی حاصل تقطیر آب و عصاره گیاهان است. گیاهان مختلف طی فرایند تقطیر در ترکیب با مولکول‌های آب عصاره‌گیری می‌شوند. حاصل این تقطیر، عرق سنتی بوده که خاصیت آن از خود گیاه بیشتر است زیرا طی فرایند حرارت‌دهی، مواد مغذی آن خارج شده و تاثیر عرق را نسبت به گیاه بیشتر می‌شود. در کارخانجات تهیه عرقیات گیاهی در تعداد زیاد انجام می‌شود بنابراین لازم است از دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی استفاده کرد.

دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی

به جز گیاهانی که از آن‌ها عرقیات گیاهی مانند عرق نعنا، عرق کاسنی، عرق شوید، عرق شاتره، عرق شیرین بیان، عرق زیره، عرق رازیانه و … ساخته می‌شود از گل محمدی برای ساخت گلاب استفاده می‌شود. هر کدام از عرقیات فواید و خواص بی شماری داشته که علاوه بر طعم دوست داشتنی گاهی پزشکان آن‌ها را به عنوان دارو برای درمان تجویز می‌کنند.

همچنین بخوانید: دستگاه پرکن دوغ لیوانی

برای اینکه بتوان از عرقیات استفاده کرد می‌بایست آن‌ها را در بطری مخصوص شیشه‌ای یا پلاستیکی پر کرد. دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی قادر است در کوتاه‌ترین زمان ممکن طبق برنامه داده شده به آن توسط اوپراتور تعداد زیادی بطری را از حجم مشخصی مایع مورد نظر پر کرده که می‌تواند تک نازله یا چند نازله باشد. هرچقدر تعداد نازل‌ها بیشتر باشد تعداد بیشتری از ظرف را می‌توان در یک ساعت پر کرد.

از آنجایی که گلاب و عرقیات گیاهی جزو مایعات رقیق هستند از دستگاه پر کن مایعات رقیق مخصوص عرقیات استفاده می‌شود که اتوماتیک بوده تا حداکثر بهره‌وری را داشته باشد و بتوان برای مدت طولانی از آن به شکل صحیح و کارآمد استفاده کرد.  دستگاه پر کن گلاب و عرقیات در شکل‌های مختلف با کنترل‌ها و ویژگی‌های کاربر پسند ارائه می‌شوند تا صنایع بتوانند مایعات را در کمترین زمان ممکن به تعداد زیادی بطری بدون دخالت دست منتقل کنند. از سویی دیگر میزان هدر رفتن محصول طی بسته بندی به حداقل می‌رسد زیرا احتمال برون ریزی مایع صفر خواهد بود.

خرید دستگاه پرکن گلاب و عرقیات گیاهی

مکانیزم کارکرد دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی

دستگاه پر کن انواع عرقیات گیاهی با توجه به سیستم ثقلی طراحی و ساخته شده است تا مایع به راحتی درون ظرف ریخته شود. طوریکه بعد از باز کردن نازل با سنسورهای مخصوص، فشار ثقل مخزن منجر به جاری شدن مایعات به سمت پایین داخل بطری می‌شود. در این شرایط، زمان باز بودن نازل تحت کنترل بوده که می‌توان حجم مایعی که به داخل بطری وارد می‌شود را کنترل کرد تا به اندازه تعیین شده از عرقیات گیاهی مورد نظر را درون بسته بندی ریخت.

همچنین بخوانید: دستگاه پرکن آبلیمو

عرق تعبیه شده در مخزن در این دستگاه‌ها قرار گرفته و بعد از طریق اتصالات و لوله‌های نازل که برای آن طراحی شده است، به اندازه تعیین شده و در حجم مشخص درون بطری ریخته می‌شود. دستگاه‌های پر کن گلاب و عرقیات گیاهی به کمک جاذبه و وزن مایعات عملیات پر کردن را انجام می‌دهند، به همین دلیل جزو روش‌های به صرفه از نظر هزینه برای پر کردن مایعات محسوب می‌شوند.

دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی می‌تواند به صورت منو بلوک یا تری بلوک باشد. در دستگاه‌های منو بلوک مایع درون ظرف پر شده و درب ظرف بسته می‌شود اما در تری بلوک علاوه بر پر کردن و بستن درب عمل دیگری در ابتدا انجام می‌شود. در دستگاه پر کن مایعات تری بلوک اول بطری شست و شو داده شده و سپس درون آن با عرق مد نظر پر شده و در انتهای کار درب بطری بسته و پلمپ می‌شود.

دستگاه پر کن عرقیجات گیاهی می‌تواند دارای چرخ های ثابت یا ترمز دار باشد که با توجه به نیاز می‌توان یک یا هر دو مدل آن را تهیه کرد. استفاده از پرکن گلاب و عرقیات گیاهی باعث می‌شود هزینه‌های جانبی و نیروی کار کاهش یابد از این رو به نفع خریدار خواهد بود که با کاهش هزینه‌ها سود بیشتری کسب کند.

عوامل موثر در خرید دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی مناسب

در همه صنایع و کارخانجات تلاش بر این است که یک بار دستگاه مناسب خریداری شود تا بتوان از آن برای سالیان طولانی به طور مستمر استفاده کرد. عوامل موثر در انتخاب بهترین دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی عبارتند از:

  • مقدار تولید روزانه
  • حجم ظرف‌ها
  • میزان غلظت
  • میزان خورندگی محصول مورد نظر
  • لزوم شست و شوی درون بطری با یک دستگاه یا خرید دستگاه جداگانه (تری بلوک و منو بلوک)
قیمت دستگاه پرکن گلاب و عرقیات گیاهی

خرید دستگاه پر کن گلاب و عرقیات گیاهی از پایدار صنعت نوین

اگر به عنوان صاحب کارخانه یا صنایع قصد خرید پر کن گلاب و عرقیات گیاهی را دارید با دانستن شرایط محصولات و محدود کردن گزینه‌های مد نظر باتوجه ‌به آنچه هدف قرار داده شده است به راحتی می‌توانید دستگاه پر کن گلاب و عرقیات متناسب با دامنه قیمت و نیازهای خود را از پایدار صنعت نوین پیدا کنید.

شرکت پایدار صنعت نوین واقع در شهر قدس با بیش از 15 سال سابقه کار مفتخر است سهمی از صنعت غذایی کشور را به عهده داشته باشد. فعالیت پایدار صنعت نوین در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی، بهداشتی، دارویی و … ، ردیف کن بطری، پر کن و ریل ترافیک است که از قطعات با کیفیت و درجه یک در ساخت محصولات استفاده می‌شود.

برای اینکه از قیمت پر کن عرقیات مطلع شوید و اطلاعات بیشتری در رابطه با مدل‌های مختلفی آن کسب کنید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان مجموعه پایدار صنعت نوین در تماس بوده و مشاوره ارزشمندی در این زمینه دریافت نمایید:

  • تلفن: 09029098767 / 09126643585
  • واتساپ: 09029098767
  • وبسایت: paydarsanaat.com
  • ایمیل: info@paydarsanaat.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *