دستگاه پرکن خطی مایعات چیست

امروزه در تمام صنایع از ماشین آلات و دستگاه های پیشرفته و جدیدی استفاده می شود تا هم روند تولید محصولات و هم روند بسته بندی با سرعت بالا انجام شود. به همین منظور تولید کنندگان ماشین آلات صنعتی، تلاش می کنند تا با در نظر گرفتن نیاز تولیدکنندگان، ماشین آلاتی با کیفیت طراحی و تولید کنند تا تمام تولید کنندگان و صنایع بتوانند روند تولید خود را بهبود بخشیده و خط تولید مکانیزه داشته باشند. 

دستگاه پرکن خطی مایعات یکی از دستگاه های پیشرفته و پر کاربرد است که برای پر کردن شیشه و بطری مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه پرکن خطی بطری، همانطور که از نام آن مشخص است، مایعات با وزن و حجم و غلظت تعیین شده را درون بطری ها و شیشه های مخصوص پر می کند و کمک می کند تا خط تولید و بسته بندی، سرعت بسیار بالایی داشته باشد.

پرکن خطی اتوماتیک چیست؟

پرکن مایعات خطی اتوماتیک، یکی از دستگاه های پیشرفته در صنایع تولیدی است که مقدار معینی از مایعات تولید شده را با استفاده از نازل، درون بطری یا شیشه ای که برای بسته بندی مایعات در نظر گرفته شده است، پر می کند. یکی از ویژگی های اصلی دستگاه پرکن خطی اتوماتیک مایعات این است که مقدار مایعی که باید درون بطری مورد نظر پر شود، قابل تغییر بوده و می توانید مقدار دقیق آن را روی دستگاه مشخص کنید.

کاربرد دستگاه پرکن خطی اتوماتیک

دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک، کاربردهای متعددی در صنایع تولیدی مواد غذایی و آشامیدنی، دارویی، آفت کش ها، تقطیرها، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم مراقبت شخصی، شیمیایی، روغن و غیره دارد. این دستگاه با توجه به کاربردی دارد می تواند دارای 1 ، 3 تا 6 نازل بوده و از این طریق در سرعت بخشیدن به روند پر کردن بطری و ظروف مایعات بسیار کاربردی خواهد بود.

نحوه کار دستگاه پرکن خطی مایعات به این صورت است که مایعات تولید شده درون یک مخزن مخصوص قرار می گیرند و سپس بطری، شیشه یا ظرف هایی که قرار است با این مایع پر شوند، روی نوار نقاله به صورت خطی قرار می گیرند و وقتی به نازل دستگاه پر کن خطی مایعات رسیدند، متوقف می شوند تا بطری به اندازه مناسب و تعیین شده پر شود و این پروسه به صورت خطی ادامه پیدا می کند تا تمام بطری ها و ظروف از محصول تولید شده پر شوند و وارد مرحله بعدی بسته بندی شوند.

از انجایی که بطری ها و ظروفی که برای پر شدن روی این دستگاه قرار می گیرند به صورت خطی هستند، از این دستگاه با عنوان دستگاه پرکن مایعات خطی یاد می شود. در واقع این نوع دستگاه شیشه پرکن، می تواند انواع مایعات را با سرعت، دقت و بدون دردسر، در ظروف مخصوص پر کند و راندمان کار با استفاده از این دستگاه در مقایسه با پر کردن بطری ها به صورت دستی و توسط نیروی انسانی، بسیار بالاتر خواهد بود.

البته لازم است بدانید که دستگاه پر کن خطی انواع مختلفی دارد و بر اساس نوع مایعاتی که قرار است با استفاده از این دستگاه بسته بندی شوند، باید دستگاه مناسبی را تهیه کرد. به عنوان مثال اگر در زمینه تولید مایعات غلیط مثل عسل، شکلات صبحانه، مایع لباسشویی یا مایع ظرف شویی و مواردی از این دست فعالیت دارید، لازم است از دستگاه پرکن مایعات غلیظ استفاده کنید، زیرا این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند تا مایعات غلیظ را به راحتی و با سرعت وارد بطری و ظروف بسته بندی می کنند. پرکن خطی مایع ظرفشویی و پرکن مایع ظرفشویی اتوماتیک از این دست می باشند.

اما اگر در زمینه تولید مایعات رقیق فعال هستید، بهتر است به سراغ خرید دستگاه پرکن خطی مخصوص مایعات رقیق بروید تا راندمان تولید و بسه بندی محصولات خود را به حداکثر برسانید.

بنابراین، در هنگام انتخاب دستگاه پرکن خطی، لازم است به غلظت مایعات تولید شده، حجم تولید روزانه، نوع بطری و ظروفی که برای بسته بندی مایعات استفاده می کنید، اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن دستگاه پرکن مایعات، کیفیت دستگاه و قطعات مورد استفاده در آن توجه کنید.

برای این منظور می توانید با کارشناسان مجرب پایدار صنعت نوین نماس گرفته و در این زمینه بطور رایگان مشاوره دریافت کنید. بهترین و مناسب ترین دستگاه پرکن خطی را برای کارکاه تولیدی یا کارخانه خود انتخاب نمایید.

خرید و قیمت دستگاه پرکن خطی مایعات

مزایای دستگاه پرکن خطی مایعات

استفاده ازدستگاه بطری پرکن در صنایع تولیدی، مزایای زیادی را به همراه دارد که در زیر به برخی از بهترین مزایای آن اشاره کردیم:

  • افزایش سرعت پر شدن بطری ها و ظروف
  • افزایش سرعت بسته بندی محصولات
  • کاهش میزان سر ریز شدن بطری ها و ظروف بسته بندی و جلوگیری از هدر رفتن آن
  • پر کردن بطری ها و ظروف به شکل کاملا بهداشتی و بدون دخالت دست
  • پر کردن بطری و ظروف با اندازه و حجم یکسان و افزایش دقت در این زمینه
  • عدم نیاز به نیروی انسانی متعدد برای پر کردن بطری ها
  • مناسب برای دستیابی به نیازهای تولید بالاتر

خرید و قیمت دستگاه پرکن خطی مایعات

جهت اطلاع از خرید و قیمت دستگاه پرکن خطی مایعات می توانید با شماره تلفن های پایدار صنعت نوین در تماس باشید، همچنین مشاوره رایگان دریافت کنید و یا به آدرس پایدار صنعت نوین واقع در شهر قدس، خیابان چمن، خیابان صنعت، بعد از صنایع دندانپزشکی، پلاک 41 مراجعه کنید و به صورت حضوری از نحوه طراحی دستگاه ها اطمینان پیدا کرده و سپس خرید خود را انجام دهید.

مجموعه پایدار صنعت نوین با نزدیک به 15 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات غذایی و خطوط ریلی محصولات، افتخار دارد سهم کوچکی از صنعت غذایی کشور را سهیم باشد. عمده فعالیت این شرکت در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی، ردیف کن بطری، پر کن تری بلوک، پرکن خطی و ریل ترافیک می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ماشین آلات صنعتی با ما در تماس باشید.

تماس با ما: https://paydarsanaat.com/contact-us/

شماره تلفن: 09129278045

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *