نحوه تعمیر و نگهداری دستگاه پرکن ثقلی مایعات

مایعات از موادی هستند که بسته بندی آن‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد، چرا که مایعات به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از این موارد مایعات رقیق هستند، ویژگی آن‌ها غلظت کم می‌باشد. برای جابجا کردن این محصولات و انتقال آن‌ها به دورن ظرف‌های مورد نظر، از دستگاهی به نام پرکن ثقلی مایعات استفاده می‌شود. نکات مهمی به جهت تعمیر و نگهداری این نوع دستگاه وجود دارد و بر دارندگان این محصول واجب است تا این دسته از نکات را به خوبی یاد بگیرند. چرا که روند کارکرد دستگاه پرکن ثقلی مایعات تاثیر مستقیمی در خط تولید دارد. برای مطالب بیشتر تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

مکانیسم کار دستگاه پرکن ثقلی مایعات به چه صورت است؟

در ابتدا بهتر است تا با مکانیسم کار دستگاه پرکن ثقلی مایعات آشنا شویم. این دستگاه به اندازه‌ای در پر کردن مواد رقیق موثر و ساده عمل نموده که می‌توان برای تزریق مایعات رقیق به درون ظرف از فشار تخلیه شدن خود آن‌ها از مخازن دستگاه پرکن بهره گرفت که این موضوع باعث شده که این مکانیسم به مکانیسم ثقل معروف گردد. دستگاه‌های پرکن ثقلی از آن جایی که با استفاده از فشار خود مواد و نیز جاذبه، تزریق را انجام داده لذا نیازی به مکانیسم‌های سیلندر پیستون و یا پمپ نخواهند داشت.

این موضوع سبب شده که این دستگاه‌ها دارای قیمت منصفانه‌تری بوده و نیز آسان‌تر بتوان آن‌ها را تهیه نمود. البته این نکته نیز لازم به یادآوری بوده که دقت مکانیزم ثقل به نسبت سیستم پمپ و سیلندر و پیستون پایین‌تر می‌باشد. در این سیستم‌ها با توجه به آن که سنگینی مواد عامل اصلی فشار ریزش بوده چنانچه در صورت کاهش حجم مواد درون مخزن شاهد افت فشار تزریق نیز خواهیم بود چرا که سنگینی مواد پشت نازل نیز کم‌تر می‌گردد. از این رو به طور معمول بین مخزن پرکن و یک مخزن اصلی اتصال برقرار شده انتقال ماده به مخزن پرکن با استفاده از پمپ انجام می‌گیرد. به منظور تعیین سطح مواد در درون مخزن پرکن ثقلی نیز سنسورهای مخصوص و یا شناور به کار برده می‌شود.

مزایای استفاده از دستگاه پرکن ثقلی مایعات

استفاده از دستگاه پرکن ثقلی مایعات مزایای بسیاری دارد، تمام این نکات باعث شده تا بسیاری از کارخانه‌ها ترغیب به استفاده از دستگاه شوند. اولین مورد دقت این نوع دستگاه می‌باشد، چرا که اگر پر کردن مایعات به صورت دستی انجام گیرد باعث افزایش تلرانس حجمی ظروف می‌شود. مورد بعدی سهولت در امر پر کردن است، پر کردن مایعات همواره مشکلات بسیاری دارد که با وجود این دسته از ماشین‌ها این مشکل از بین رفته و به راحتی قابل انجام است. با وجود این نکات باعث تسریع در روند تولید می‌شود، زمان عامل مهمی برای هر کسب و کاری است و یکی از فاکتورهای کلیدی تولید محسوب به شمار می‌آید، دستگاه پرکن مایعات دارای نازلی می‌باشند که بنابر حجم تولید کم و زیاد می‌شوند و عمل پر کردن را می‌توان با افزایش نازل تسریع بخشید و در نهایت تولید چند برابری را در یک بازه زمانی کوتاه‌تری حاصل کرد.

چرا نگهداری از دستگاه پرکن ثقلی مایعات حائز اهمیت است؟

سوالی که برای برخی از افراد رخ می‌دهد این است که چرا نگهداری از دستگاه پرکن ثقلی مایعات حائز اهمیت است؟ همانطور که گفته شد این نوع دستگاه در انواع مختلفی ساخته می‌شوند، در نتیجه نگهداری از آن‌ها بسته به نوع خود می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی یک سری از مراقبت‌های اولیه هستند که برای تمامی دستگاه‌ها صادق هستند. این مراقبت‌های اولیه این امکان را به شما می‌دهند که دستگاه پرکن بطری در طی سال‌های متوالی بدون هیچ مشکلی در خط تولید فعالیت داشته و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید.

چگونه دستگاه پرکن ثقلی مایعات را تعمیر کنیم؟

حال اگر دستگاه پرکن ثقلی مایعات دچار خرابی شد، چگونه باید آن را تعمیر کرد؟

  1. در ابتدایی‌ترین گام باید به فیلتر هوا و مایعات توجه شود و آن‌ها را بررسی کنید، چرا که این موارد عامل تعیین کننده‌ای در این نوع دستگاه هستند.
  2. بعد از آن در زمان کار دستگاه به تمام حرکات آن از جمله چرخش و ریزش مواد، سفت بودن تمام پیچ‌های دستگاه، پایین آمدن مواد و … توجه شود.
  3. در ضمن مکانی که دستگاه در آن قرار دارد نیز بسیار حائز اهمیت است و می‌بایست سطحی خالی و خلوت باشد.
  4. به علاوه شما باید سیم ارت به جهت اتصال چک کنید.
  5. به طور منظم روغن را تعویض نمایید و مدار هوای فشرده، لوله‌ها و شیلنگ‌ها را به منظور نبود شکستگی، نشتی و پارگی چک کنید.
  6. به استحکام زنجیرها دقت و آن را بررسی نمایید و در صورت شل بودن، حتما آن‌ها را سفت کنید.

خرید دستگاه پرکن ثقلی مایعات

دستگاه پرکن ثقلی مایعات از پرمصرف‌ترین دستگاه‌های صنعتی به شمار می‌آید که در بیشتر خطوط تولید کاربرد دارد. با این حال برخی از مسائل باعث خرابی متعدد دستگاه پرکن ثقلی مایعات می‌شود که اگر به خوبی این مشکل برطرف نشود، باعث بروز مشکلات بسیاری در خط تولید می‌شود. در نتیجه باید از مجموعه ای خرید کنید که دغدغه‌ای از بابت خرابی دستگاه نداشته باشید. پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه پرکن ثقلی مایعات از پایدار صنعت نوین می‌باشد چرا که این مجموعه با سابقه ۱۵ سال تجربه خوبی در این زمینه داشته و صادر کننده ماشین های صنعتی به تمام کشور های همسایه و خاورمیانه می‌باشد. مجموعه نوین پایدار صنعت با طراحی و ساخت این دستگاه با استفاده از متدهای جدید روز یکی از بهترین ماشین آلات را تولید می‌کند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان شما می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۶۸۴۷۲۸۳ در تماس باشید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس شهر قدس، خیابان چمن، بعد از صنایع دندانپزشکی، پلاک 41 مراجعه کنید.

کلام پایانی

مایعات بخش مهمی از هر صنعت را تشکیل می‌دهند از این رو دستگاه‌های بسیاری به جهت پرکردن آن‌ها در بازار وجود دارند. در این مقاله سعی شد تا نکاتی چند در مورد نحوه تعمیر و نگهداری دستگاه پرکن ثقلی مایعات را برای شما شرح دهیم. همانطور که گفته شد به دلیل اهمیت هر چه بیشتر این دستگاه، سایت‌های بسیاری آن را به بازار عرضه می‌کنند. با این حال سایتی همچون نوین پایدار صنعت به جهت خریدی مطمئن برای شما عزیزان بازگو کردیم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *