نحوه تعمیر و نگهداری دستگاه تری بلوک مایعات

برخی از محصولاتی مایعی که خریداری می‌کنیم، توسط دستگاه‌های خاصی پر می‌شوند. این دستگاه‌های خاص هر یک مزایای منحصر بفرد خود را دارند و به انواع گوناگونی تقسیم بندی می‌شوند. تری بلوک مایعات یکی از بهترین دستگاه‌ پرکاربرد در این صنعت به شمار می‌آید، چرا که این محصول قادر به انجام سه عملکرد می‌باشد و در نهایت یک محصول بسته بندی شده را به شما تحویل می‌دهد. اگر شما نیز به این دسته از مطالب علاقه مند هستید، توصیه می‌شود تا این مقاله در سایت نوین پایدار صنعت را از دست ندهید.

دستگاه تری بلوک مایعات چیست؟

دستگاه تری بلوک مایعات دارای سه مرحله شستشو، پر کردن و بسته بندی می‌باشد، در مرحله شستشو  ظروف یا بطری‌های مورد نظر به طور کامل توسط دستگاه شستشو داده می‌شوند تا عاری از هر گونه آلودگی باشند. مرحله بعد از شستشو توسط نوار نقاله بطری‌ها به زیر نازل‌ها انتقال می‌یابند، این نکته را نیز بدانید که باید تعداد نازل‌ها نیز در دستگاه متفاوت باشند. مایع مورد نظر از طریق این نازل‌ها به درون بطری‌ها تزریق می‌شود. در مرحله سوم دستگاه تولید بلوک نوار نقاله، بطری‌های پر شده را به زیر دستگاهی که بستن درب را انجام می‌دهد منتقل می‌کند. در این مرحله درب بطری‌ها به طور کامل بسته شده و سپس به مرحله بسته بندی انتقال پیدا می‌‌یابد.

مزایای دستگاه تری بلوک مایعات

دستگاه تری بلوک یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها در زمینه صنعت پر کردن مایعات و بسته بندی یا درب گذاری آن‌ها می‌باشد. این دستگاه به دلیل انجام سه کار با سرعت بالا یعنی همان شستشوی ظروف، پر کردن و درگذاری آن یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های با سرعت برای خطوط تولید با ظرفیت بالا محسوب می‌شود. اصلی‌ترین مزیت این دستگاه همان سرعت بالا می‌باشد. در خطوط تولیدی که میزان تولید مایعات در آن‌ها بیش از حد معمول است باید از چه دستگاهی استفاده شود تا متناسب با این ظرفیت باشد.

دستگاه تری بلوک با انجام این مراحل سرعت و کیفیت کلی کار را افزایش می‌دهد، به همین دلیل اغلب خریداران برای استفاده از آن به عامل مهم افزایش سرعت توجه می‌کنند. علاوه بر موارد گفته شده انجام تمام مراحل به صورت اتوماتیک نیز از مزایای مهم دستگاه تری بلوک به شمار می‌آید. در مکانیسم اتوماتیک تمام مراحل به صورت دستگاهی و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می‌شود که در این حالت میزان بروز خطا به صفر می‌رسد و افزایش کیفیت و سرعت در خط تولید را به همراه دارد. به همین دلیل اغلب تولیدی‌ها با ظرفیت بالا از دستگاه‌های اتوماتیک در تمام قسمت‌های تولیدی خود استفاده می‌نمایند.

چرا نگهداری از دستگاه تری بلوک مایعات حائز اهمیت است؟

می‌توان گفت در هر خط تولیدی، بخش بسته بندی مهم‌ترین بخش از تولید به شمار می‌آید. یک بسته بندی خوب ضمن مراقبت از محصول به هنگام جابه جا کردن آن، در جذب مشتری نیز بسیار موثر است. به منظور تولید موفق محصول نیازمند این هستیم که حتما برنامه معینی به منظور تعمیر و نگهداری ماشین‌ آلات بسته بندی مورد استفاده در خط تولید داشته باشیم. این سری از نکات به شرح زیر می‌باشند.

  1. افزایش ایمنی کار: ایمنی را می‌توان یک اصل اساسی و اصلی استفاده از دستگاه‌ها در محیط‌های صنعتی کوچک و حتی بزرگ به ویژه برای کارکنان این مجموعه به شمار آورد. اهمیت به سالمی دستگاه‌ها و رعایت مراقبت‌های لازم و نیز تهیه‌ی چک لیست‌های متناوب باعث افزایش ایمنی در محیط کار می‌‌شود. توجه‌ی ویژه به اهمیت پیشگیری از تعمیر و نگهداری منظم دستگاه‌‌ها، این امکان را برای تکنسین‌ها فراهم خواهد کرد تا زمان بسیار کم‌تری را صرف بازرسی الکتریکی و ایمنی کنند.
  2. صرفه جویی در هزینه‌ها: بر اثر خرابی‌های ناگهانی و غیرقابل پیش بینی هزینه‌‌هایی نیز به وجود خواهد آمد. این هزینه‌ها همچنین موجب کم شدن بهره وری دستگاه نیز خواهند شد، این در حالی است که تهیه‌ی یک چک لیست مناسب مانع از به وجود آمدن این قبیل از هزینه‌های نام برده می‌شود.
  3. کاربری بالای ماشین آلات: خرابی دستگاه به صورت ناگهانی در شرایطی مانند تولید محصولات فصلی و در واقع قرارگیری تولید در یک بازه‌ی زمانی بسیار حساس و یا در نزدیکی آخر سال که تولید انبوه در سال جدید نیاز است می‌تواند بسیار مشکل آفرین باشد.

نحوه تعمیر و نگهداری دستگاه تری بلوک مایعات به چه صورت است؟

برای تعمیر این دستگاه ابتدا می‌بایست به فیلتر هوا و فیلتر مایعات توجه شود. از طرفی این نکته را بدانید که در زمان کار با دستگاه به تمام حرکات آن نظیر چرخش و ریزش مواد، پایین آمدن مواد، سفت بودن تمام پیچ های دستگاه و … توجه کرده و بررسی کنید تا مشکلی ایجاد نشود. توجه داشته باشید که مکانی که دستگاه قرار می‌گیرد سطح آن خالی و خلوت باشد و همچنین سیم اتصال به زمین که با نام سیم ارت شناخته می‌شود را حتما چک نمایید تا اتصال داشته باشد.

به علاوه مدار هوای فشرده، لوله‌ها و شیلنگ‌ها را به منظور نبود شکستگی، نشتی و پارگی چک کنید. حتما روغن را قبل از اینکه کیفیت آن پایین بیاید هر ساله تعویض نمایید. به استحکام زنجیرها دقت کرده و آن را بررسی نموده و در صورت شل بودن آن‌ها را سفت و تنظیم کنید. در صورت استفاده از مواد تخریب پذیر پس از اتمام کار اطمینان حاصل نمایید که مواد در داخل لوله و نازل‌ها نمانده باشند.

قیمت دستگاه تری بلوک به چه عواملی بستگی دارد؟

می‌دانیم که وجود چنین دستگاهی در کارخانه‌هایی که ظرفیت تولید بالایی دارند بسیار ضروری است. همانطور که گفته شد این دستگاه کاملا به صورت اتوماتیک عمل می‌کند، بنابراین نیاز است که حتما تمامی قطعات آن از جنس و کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند تا بتوان برای مدت زمان طولانی و بدون ایجاد آسیب و خرابی از آن استفاده کرد. میزان کیفیت قطعات این دستگاه یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت آن است. علاوه بر این تعداد نازل‌های قسمت پرکن این دستگاه تاثیر مستقیمی بر روی تعیین قیمت آن دارند، به این ترتیب هر چه تعداد این نازل‌ها بیشتر باشد مسلما دستگاه قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. از دیگر موارد تاثیر گذار بر روی قیمت این دستگاه می‌توان به تولید داخل و یا وارداتی بودن قطعات دستگاه و شرکت تولید کننده آن و همچنین دارا بودن گارانتی و خدمات پس از فروش برای این دستگاه اشاره کرد.

خرید دستگاه تری بلوک مایعات

دستگاه تری بلوک مایعات از پرمصرف‌ترین دستگاه‌های صنعتی به شمار می‌آید که در بیشتر خطوط تولید کاربرد دارد. با این حال برخی از مسائل باعث خرابی متعدد دستگاه تری بلوک مایعات می‌شود که اگر به خوبی این مشکل برطرف نشود، باعث بروز مشکلات بسیاری در خط تولید می‌شود. در نتیجه باید از مجموعه ای خرید کنید که دغدغه‌ای از بابت خرابی دستگاه نداشته باشید. پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه تری بلوک مایعات از پایدار صنعت نوین می‌باشد چرا که این مجموعه با سابقه ۱۵ سال تجربه خوبی در این زمینه داشته و صادر کننده ماشین های صنعتی به تمام کشور های همسایه و خاورمیانه می‌باشد. مجموعه نوین پایدار صنعت با طراحی و ساخت این دستگاه با استفاده از متدهای جدید روز یکی از بهترین ماشین آلات را تولید می‌کند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان شما می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۶۸۴۷۲۸۳ در تماس باشید. 

سخن آخر

در این مقاله به دستگاه تری بلوک مایعات پرداخته شد. همچنین شما برای خریدی امن قادر خواهید بود تا از مجموعه نوین پایدار صنعت نیز کمک بگیرید. مجموعه پایدار صنعت با نزدیک به 15 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات غذایی و خطوط ریلی محصولات، افتخار دارد سهم کوچکی از صنعت غذایی کشور را سهیم باشد. عمده فعالیت این شرکت در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی، ردیف کن بطری، پرکن تری بلوک، پرکن خطی و ریل ترافیک می‌باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *